Pazartesi, Mart 22, 2010

Herkes Gibi, Hiç Kimse Gibi


Efendim, öyle bir organizma düşünün ki, dışarıdan normal görünse de kendi içinde hiçbir zaman tipik olmayı başaramamış. Belki herkes gibi, belki de hiç kimse gibi…

Garip bir İpek organizması…

Her ne kadar oksijen alıp karbondioksit veren bir yapım olsa da, normal şartlar altında bile tuhaf bir fizyolojiye sahibim. Atipik bir insanım vesselam. Bir de bu atipikliğin cümle aleme duyurulması istendi Arzu’cum tarafından. İlginç olan 7 özelliğimizi yazmamız konusunda mim’lenmişiz, başımıza ödül konmuş. Bu ikinci mim’lenişim. Henüz birinci mim’i kaldıramaz iken ikincisine bakakaldım. Olsun efendim. Sıra birinciye de gelir elbet.

Başlayalım, ödüle layık olmaya çalışalım, bakalım ne çıkacak?

İşte İpek organizmasının atipik davranışları:

1. Yemek yemeyi çok severim. Öyle böyle değil hani. 46 XX olan birinin bu derece yemesi şaşkınlık verici elbette. Abartıyor muyum bilinmez. Ama keyfim varsa, nasıl yediğimi bilenler bilir efendim. (Bırakın beni bırakın, böyle mutluyum ben.)

2. Uykuyu çok seven ama asla uyumak istemeyen garip bir yanım var. Bıraksanız kış uykusuna yatar gibi uyuyabilirim ama uyumak istemem. Hafta içi günlük 5 saatlik uyku ile hayatını hiç zorlanmadan idame ettiren İpek organizması, hafta sonu fırsat bulursa 15 saat bile uyuyabilir efendim.

3. Gripli halimi çok severim. Gripli iken konuştuğumda kulağıma gelen o puslu, o yanık sesimle hep şarkı söylemek istemişimdir. Sıfır enerji halinde olduğumdan pek yapamamışımdır ama bu istek bir sonraki gripte, hedeflerim arasındaki yerini korumaktadır.

4. Her izlediğim filmi üç boyutlu gibi izlerim, içine dalarım ve deli gibi etkisinde kalırım. Üzücü bir film ise içime sıkıntılar girer, afaganlar basar. Mutsuz olurum. O andan sonra bir daha asla film izlemeyeceğime kendi kendime karar veririm ama bu kararı uygulayabildiğim görülmemiştir. (Aynı durum okuduğum kitaplardan sonra da olmaktadır)

5. Siyah yazan tükenmez kalemleri hiç sevmem, mavi yazanları severim. Böyleyim efendim, buna engel olamıyorum. Beyaz sayfa üzerine mavi yazının daha çok yakıştığını düşünmüşümdür.

6. 13 sayısını çok severim ve çok uğurlu olduğuna inanırım. Tuhaf değil mi?

7. Günlük ya da haftalık şarkılarım vardır. Yüzlerce kere aynı şarkıyı dinleyebilirim. O şarkıdan o an çok keyif alıyorumdur ve o keyfin bir süre değişmesini istemem, işte o kadar ! (İyi ki varsın psikopat media player’ım, seni seviyorum.)

8. Ev işi yapmayı hiç sevmem. Bir gün bilim adamlarının, her yeri kendi kendine, üstelik de şarkı söyleyerek temizleyebilen bir Balerina Cif yapacaklarına can-ı gönülden inanırım. Hep aynı şarkıyı söyletirim balerina cif’ime. Psikopat balerina cif’im, süppperr

...veee son olarak

9. 28 Mart 2010'da saat 20.45’te sarı-kırmızılı bir grup taraftarın, mutlu olabileceklerini düşünmelerine içten içe üzülürüm. Ne dersiniz, bu sizce de ilginç değil mi? 

Şimdi sizden gözlerinizi kapatmanızı rica ediyorum. Yukarıda okumuş olduğunuz maddeler, (dokuzuncu madde dışında), 5 saniye içinde kendini imha edecek ve kendilerinin bir daha okunmasına fırsat vermeyeceklerdir. Ben üçten geriye doğru saymayı bitiririp, parmaklarımı şıklattığımda gözlerinizi açacak ve okuduklarınızı unutup, İpek’in normal bir insan olduğuna inanmaya devam ediyor olacaksınız 
Olacaksınız değil mi? 

Haydi o zaman,
üçççç,
ikiiiiii,
biiiiiiiiiirrr …

5 yorum:

 1. Önce ikinciyi cevaplayıp sonra birinciyi sıraya almak da bu organizmanın en ilginç özelliklerinden olsa gerek :))

  Okuyanlara özel açıklama:

  1. İpek şekeri, adı üzerinde çok şekerdir.
  2. Bir insanın kalbinin de adı gibi olabilmesinin ispatıdır.
  3. Tek kötü özelliği madde 9 ile ilan edilmiştir. Ehh ne yapalım, buncacık kusur kadı kızında da bulunur :)

  Dönüşünüz muhteşem oldu İpek hanımcımmmm

  YanıtlaSil
 2. Birincinin yarısını yazmıştım ama tamamlayamadım :) Sevecek üçlü bulmakta zorluk çekiyorum yahu :)
  Teşekkür ederim Arzucum. Arada sırada beni dürtünüz efendim :)

  YanıtlaSil
 3. Hiç kimse normal değil ki İpekcim boşver:) (yani şey kendimden biliyorum :D)
  Arayı fazla açma, tembellik yapma, bizi tilt etme:) yeni yazılarını bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 4. amaninn yorumunu yeni gördüm sevdakuşum, özür :)

  YanıtlaSil

Ben de bişi diycem